Matematik Forum

Paylasımın Dogru Adresi


  ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 35
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Mesaj tarafından Admin Bir 3/7/2007, 09:29

  ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)
  FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKLAR
  KAPLICALARDAN FAYDALANMA ŞEKLİ


  • Kaplıca Mevsimi: Bölgenin iklim şartları dikkate alınarak tespit edilir. Genelde memleketimizde yerleşmiş kaplıca ve içmelerin mevsimi 15 Mayıs - 15 Eylül arasıdır.
  • Kaplıcalarda Tedavi Süresi (Kür): Gerekli faydayı sağlamak için 3 haftalık bir tedavi ve en az 21 banyo tavsiye edilir.
  • Banyo Zamanı ve Süreler: Banyoya girmeden önce; küçük ve büyük abdest yapmak, banyoda hareketsiz durmak gerekir.
   Banyodan çıktıktan sonra da; kurulanılmaz, havlu veya bornoza sarılınır, ılık odada 1 saat kadar yatılır. Bu süre içinde, vucûd terler. Sonra giyinilir ve 1 saat kadar daha aynı odada kalınır.
   Birinci Banyo; kahvaltıdan önce aç karnına veya kahvaltıdan 1 saat sonra,
   İkinci Banyo; akşam yemeğinden 2 saat önce alınması halinde azami derece fayda sağlanır.
   Banyoda kalma süresi: İlk gün 10 dakika; sonrakilerde ise, hastanın bünyesine ve hastalığa göre, 12-20 dakika arasındadır.
  • İçme Kürü: Kronik hastalıklarda tavsiye edilir. Süresi 3-6 hafta olmalıdır. Birinci gün; aç karnına bir defada 6 su bardağı (1.5 litre); ondan sonraki günler; sabah, öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce ikişer su bardağı içilir.
  HASTALIKLAR
  * Böbrek ve idrar yolları hastalıkları: Kronik ve ödemsiz böbrek iltihabları, mesane iltihabı, idrar taşlarıyla ilgili hastalıklarda; karbonatlı, hidrokarbonatlı sulardan faydalanılır. Bu suların prostata iyi geldiği tespit edilmiştir.
  * Deri Hastalıkları: Bütün deri hastalıklarında; tuzlu, kükürtlü ve çamurlu sulardan faydalanılır.
  * Hormonel hastalıklar: Bu hastalıklara, radio-aktiviteli sular iyi gelir.
  * Göz Hastalıkları: Kükürtlü ve iyodlu sulardan faydalanılır.
  * Kadın hastalıkları: Bu konuda doktor tavsiyesi olmadan kaplıca tedavisi uygulanması doğru olmaz. Ateşli kadın hastalıklarında ve hamile kadınlarda kaplıca tedavisi son derece dikkatli ve mutlaka hekim gözetiminde yapılmasında fayda vardır. Bunların dışında Aybaşı bozuklukları, kronik rahim hastalıklarında; kükürtlü, çamurlu ve radio-aktiviteli sulardan faydalanılır.
  * Kalb ve kandolaşımı hastalıkları: İleri derecede kalb, kan dolaşımı ve damar sertliğide kaplıca tedavisi uygulanmaz. Diğerleri için tuzlu, iyodlu ve radio-aktiviteli sulardan faydalanılır.
  * Mide ve bağırsak hastalıkları: Ağır mide nezlesi, mide tümörü, sifilitik gastrit ve pilor daralmalarında kaplıcalardan faydalanılmaz. Kronik gastrit, kronik bağırsak nezlesi, bağırsak gazları, hazımsızlık ve kronik kabızlıklarda ise; hidrokarbonatlı, sülfatlı sulardan faydalanılır.
  * Romatizmal hastalıklar: Akut ve ateşli romatizmada, kaplıca tedavisi uygulanmaz. Kronik romatizmada ise; tuzlu, karbonatlı, sülfatlı, kükürtlü, radio-aktiviteli ve çamurlu sulardan faydalanılır.
  * Safra kesesi ve Karaciğer hastalıkları: Safra kesesi, karaciğer, pankreas hastalıklarında; karbonatlı, hidrokarbonatlı ve sülfatlı sulardan faydalanılır. İleri safhadaki Siroz'da kullanılmaz.
  * Sinir sistemi hastalıkları: Siyatik, lumbago, nevralji, nevrasteni, psikasteni ve nevroz gibi sinir hastalıklarında; tuzlu, çamurlu ve radio-aktiviteli sulardan faydalanılır.
  * Solunum yolu hastalıkları: Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında; tuzlu, iyodlu ve kükürtlü sulardan faydalanılır. İleri derecedeki verem, damar sertliği ve kalb hastalıklarında kullanılmaz.
  * Şeker hastalığı: Sodyum bikarbonatlı sulardan faydalanılır.  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.
  avatar
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 35
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default Geri: ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Mesaj tarafından Admin Bir 3/7/2007, 09:31

  ADANA
  İçmenin Adı Cebeli İçmesi Mevkii Osmaniye ilçesine yakın. Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı sular grubundandır. Sıcaklık 19 derece Madensel Durumu Bikarbonat, Mağnezyum, Kalsiyum ve bondioksit. Her hastalık için şifalıdır. Adı Haruniye Düziçi Kaplıcası Mevkii Haruniye Sıcaklık 32,5 derece Özelliği Kalsiyum, Sülfür, Mağnezyum, Karbondioksit ihtiva eder. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları ile mide için de içme suyu vardır.
  AFYON
  Adı Hidai Kaplıcası (Sandıklı) Mevkii Sandıklı Sıcaklık 62 derece Özelliği Kalsiyum, Sodyum, Bikarbonat Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi, siyatik romatizması, kadın hastalıkları. Ayrıca, çamur tedavisi de vardır. Mide için içme suyu mevcuttur. Adı Gazigöl Kaplıcası Mevkii Sandıklı Sıcaklık 39,5 - 47 derece Özelliği Sodyum Karbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, sırt ağrıları, iltihaplı eklem ağrıları, deri ve kadın hastalıkları, içme tedavisi için de tavsiye edilir. Adı Kızıl Kilise Kaplıcası Mevkii Heybeli Sıcaklık 16,5 - 52 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, kalsiyum Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın hastalıkları. Mide ve ishale de faydalıdır. Adı Ömerli Kaplıcası Mevkii Ömerli Sıcaklık 43 - 54 derece Özelliği Arsenik, demir, karbondioksit, bikarbonat klorludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kırık, kadın hastalıkları, yukarı nefes yolları. Adı Geçek Kaplıcası Mevkii Geçek Sıcaklık 54 -56 derece Özelliği Sülfat, Bikarbonat Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, metabolizma, kadın hastalıkları, banyo tedavisi ve çamur suyundan ayrıca Florür vardır. Adı Kızılay Maden Suyu Mevkii Afyon Sıcaklık 18 derece Özelliği - Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide rahatsızlıkları, karaciğer ve safra yolları.
  AĞRI
  Adı Diyalin Kaplıcası Mevkii Ağrı - Diyalin Sıcaklık 39 50 derece Özelliği Bikarbonat, Kalsiyum, Hidrojen, Sülfür, Karbondioksit, Mağnezyum Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, noralji, kadın hastalıkları ve cilt hastalıkları ile teneffüs yolları
  AMASYA
  Adı Akıtbey Kaplıcası Mevkii Hamam özü Sıcaklık 38 derece Özelliği
  Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak, spastik ağrılar. Nefrit, nevralji, kadın hastalıkları, deri. Adı Terziler Kaplıcası Mevkii Terziler Köyü Sıcaklık 37 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, kalsiyum Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide asidini azaltır. Safra akımını arttırır. İdrar söktürür. Yağ, asit miktarını durdurur.
  ANKARA
  Adı Ayaş İçme Suları Mevkii Ayaş Sıcaklık - Özelliği Klorür, Sodyum, Kalsiyum, Karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra ifrazatını ve bağırsaklardaki solucanları düşürür. Safra yollarına iyi gelir. Aç karnına kısa aralarla 5'er bardak içilir. Banyo yapılırsa, şişmanları zayıflatır. Kadın hastalıklarında iç organların rahatsızlıklarına iyi gelir. Hemoroid'e şifa verir. Adı Karakaya Kaplıcası Mevkii Ayaş Sıcaklık 31 Derece Özelliği Sodyum, Kalsiyumludur Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi ile romatizma, nevralji, nefrit, kadın hastalıkları, yarım felçler, çocuk felçleri, çıkıklar. Masaj yoluyla kırık ve çıkıklar tedavi edilebilir. Adı Dutlu Kaplıcası ve Vezirsuyu Gençlik İçmesi Mevkii Beypazarı Sıcaklık 45 - 50 derece Özelliği Klorür, kalsiyum, karbondioksit, radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Damar sertliği, hipertansiyon, bronşiyal astım, mide bağırsak, karaciğer, safra kesesi. Adı Haymana Kaplıcası Mevkii Haymana Sıcaklık
  Özelliği Bikarbonat, Kalsiyum, Sodyum, Mağnezyum, Karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir İdrar söktürür, küçük taş ve kumları döker, idrar yolları iltihaplarına şifalıdır. Banyoları kadın hastalıklarına iyi gelir. Eklem iltihaplarına şifalıdır. Banyosu kadın hastalıklarına iyi gelir. Eklem iltihaplarına geçirtir. Kırık-çıkıka çok iyi gelir. Adı Büyük ve Küçük Kaplıcalar Mevkii Kızılcahamam Sıcaklık 47 derece Özelliği
  Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kansızlık, beslenmeye önemi vardır. Romatizma, siyatik, kireçlenme, nevralji, felçler, sinir, dolaşım sistemleri. Adı Acısu Kaplıcası Mevkii Kızılcahamam Sıcaklık 43 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, klorür, arsenik Hangi Hastalıklara İyi Gelir Dolaşım sistemi için içmelerden faydalanılır. Banyo tedavisi ile yüksek tansiyon, kalb, bronşit Adı Sey Hamamı Mevkii Kızılcahamam Sıcaklık 34 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, klorür, arseniklidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Dolaşım sistemi, yüksek tansiyon, kalb, bronşit. Adı Maden Suyu Mevkii Kızılcahamam Sıcaklık 0 Özelliği Sodyum, Kalsiyum, Mağnezyum, Karbonat, Klorür, Karbogazoz oligametalik Hangi Hastalıklara İyi Gelir İçme ile; hazım sistemi, safra kesesi, pankreas metabolizma, diabet ve şişmanlıklar için de iyidir. Diabet, gut hastalıklarına tavsiye olunur.
  ANTALYA
  Adı Damlataş Mevkii Alanya Sıcaklık
  Özelliği Karbondioksit, yüksek ve rütubet düşük temperaür, radyoaktifite vardır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Müzmin bronşit tedavilerinde çok faydalıdır. Adı Kaş İçmeleri Mevkii Kaş Sıcaklık
  Özelliği Tertibinde Sodyum Klorür, kükürt ve hidrojin var. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Birçok hastalığa faydası vardır. Adı Demre İçmeleri Mevkii Demre Sıcaklık 15 derece Özelliği Sodyum klorür, bromür, sülfüt Hangi Hastalıklara İyi Gelir Hazım bozukluğu, bağırsak parazitleri
  AYDIN
  Adı Alangüllü Çamur Ilıcası Mevkii Germencik Sıcaklık 65 derece (İkinci kaynağının sıcaklığı 67.5 derecedir.) Özelliği Sodyum bikarbonat, klorür Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları. Adı Alagüllü Kaplıcası Mevkii Germencik Sıcaklık 62 derece Özelliği Sodyum bikarbonat klorür Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın hastalıkları. İçilirse, mide, karaciğer, safra yolları için şifalıdır. Adı Gümüş Ilıcası Mevkii Germencik Sıcaklık 41 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, klorür, kalsiyum, karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları, karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak. Adı Kızıldere Ilıcası Mevkii Kızıldere Sıcaklık 55 derece Özelliği Sülfat, Sodyum bikarbonatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Sinir hastalıkları, ateşli hastalıklar. Adı Kemerli Kaynak Mevkii Germencik Sıcaklık 24.5 derece Özelliği Litresinde 31 gram tuz vardır. Sodyum klorürlü, bromörlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Bu bakımdan doktorların tavsiye ettiği hastalıkları tedavi eder. Adı Güzelçam İçmesi Mevkii Güzelçam Sıcaklık 19 derece Özelliği Karbondioksit, bromür, sodyum, klor Hangi Hastalıklara İyi Gelir Litresinde 9 gram tuz vardır. Bu bakımdan doktorların tavsiye ettiği hastalıkları tedavi eder. Adı Açık Kaynak Mevkii Aydın Sıcaklık 23.5 derece Özelliği Sodyum klorür, radon. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak. Adı Ortakçı Kaplıcası Mevkii Kuyucak (Burhaniye) Sıcaklık 52 derece Özelliği Karsiyum, Sodyum, Sülfat, bikarbonat Hangi Hastalıklara İyi Gelir Böbrek, romatizma, nefrit, kadın hastalıkları.

  __________________


  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.
  avatar
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 35
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default Geri: ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Mesaj tarafından Admin Bir 3/7/2007, 09:31

  [center][center]BALIKESİR
  İçmenin Adı Pamukçu Kaplıcası Mevkii Bengül Özelliği 51 -54 derece Sıcaklık Sodyum bikarbonat, klorür, sülfat, arsenik, oligometalik Madensel Durumu Ağrıları dindirici ve kanın çeşitli unsurları arasında bozulan dengesini yeniden sağlar. Mide ve şeker hastaları, romatizma ve damar sertliği için şifalıdır. Adı Derman Kaplıcaları Mevkii Edremit Sıcaklık 56 derece Özelliği Sodyum, sülfür, oligametalik Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, filebit, kadın hastalıkları Adı Küre Kaplıcaları Mevkii Edremit Sıcaklık 56 derece Özelliği Sodyum, Sülfür, Oligemetalik Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, mialji, nevralji, kadın ve cilt. Damar sertliği, tansiyon. Çamur banyosu da vardır Adı Armutalan Kaplıcaları Mevkii Balya Sıcaklık 61,5 derece Özelliği Klor, radon, oligametalik Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları. Adı Asarköy Ilıcaları Mevkii Bigadiç Sıcaklık 59 derece Özelliği Mağnezyum, Sülfür, Sodyum, Bikarbonat, Kükürt Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları. Adı Zeytinliada Kaplıcası ve içmesi Mevkii Edrek Sıcaklık 23 derece Özelliği Sodyum Klo, Sülfat Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kırıklar, iş kazaları, iltihaplar. İçmeleri de; Mide, karaciğer, safra yolları. Adı Gönen Kaplıcası Mevkii Gönen Sıcaklık 52-72 derece arası Özelliği Sodyum sülfat, Bikarbonat Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, ameliyat sonrası hastalar, kırık, ağrılı ve iltihablı kadın hastalıkları, kalın bağırsak iltihabları, Ayrıca kanı da temizler. Adı Ekşidere Kaplıcası Mevkii Gönen Sıcaklık 18 derece Özelliği Sülfat, klorür, Sodyum, Oligametalik Hangi Hastalıklara İyi Gelir Gençlik verir, iç ifraz guddeleri üzerinde etki yapar, faaliyetlerini arttırır. Adı Emendere Ilıcaköy Kaplıcaları Mevkii Sındırgı Sıcaklık 32 derece Özelliği Bikarbonat, Kalsiyum, Sodyum, Oligametalikli Hangi Hastalıklara İyi Gelir Gutlu hastalarda ve böbrek taşı tedavisinde şifalı. Adı Hisaralan Kaplıcası Mevkii Sındırgı Sıcaklık 35-81 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Hareket sisteminin ağrılarında, romatizma, nefrit, tedavilerinde iyidir. Adı Susurluk Kaplıcası ve Kepekler Çamur Suyu Mevkii Susurluk Sıcaklık - Özelliği Sodyum bikarbonatlı, klorürlü, radonludur. Çamur suyu ise, sodyum bikarbonatlı, kükürtlü, titanlı ve radonlu. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi, romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, felçler, ankilozlar ve kadın hastalıkları. Çamur tedavisi; Bütün romatizma tedavisinde, çocuk felçleri, kırık-çıkıklarda şifalıdır. Adı Ömerköy Ilıcası Mevkii Susurluk Sıcaklık 31.5 derece Özelliği Sodyum sülfatlı, madeni az ılıca ve içmeler grubundandır. Bikorbonatlı kalsiyum sülfatlı, sodyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Yorgunluğa, hastalıktan yeni kalkanlara, sinirlilere tavsiye edilir.
  BİLECİK
  Adı Selçuk İçmesi Mevkii Bilecik Sıcaklık 18-20 derece Özelliği Sodyum klorür Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları hastalıklarında sabah akşam 4 bardak su içilerek üç haftalık bir tedavi uygulanır.
  BİNGÖL
  Adı (Kös) Fahran Kaplıcası Mevkii Kös Sıcaklık 1. Kaynak 36, 2. kaynak 47 derecedir. Özelliği Sodyum, Kalsiyum, bikarbonat ve sülfatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Hipertansiyon, romatizma, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları
  BURDUR
  Adı İnsuyu İçmeleri Mevkii Burdur Sıcaklık 15 derece Özelliği 1. Kaynak mide suyu: Bikarbonatlı, kalsiyumlu ve bromürlüdür.
  2. Kaynak Suyu; Bikarbonatlı, kalsiyumlu, sodyumlu ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir 1. Kaynak: Mide, bağırsak ve metabolizma.
  2. Kaynak: Şeker hastalalarına iyi gelir
  BOLU
  Adı Büyük ve Küçük Kaplıcalar Mevkii Bolu Sıcaklık Büyük kaplıcada 42-44, Küçük Kaplıcada 43-44 derecedir. Özelliği 1. Kalsiyumlu, bikarbonatlı, sülfatlı, mağnezyumlu, karbondioksitlidir.
  2. Kaplıcada da aynı madenleri taşır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi ile romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, siyatik, kadın hastalıkları. Adı Derdin Kaplıcası ve İçmesi Mevkii Düzce Sıcaklık 32 Derece Özelliği Sodyum bikarbonat, sülfat, karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları, banyo tedavisiyle de nevralji, cilt, kadın hastalıkları tedavi edilir. Adı Efteni Kaplıcası Mevkii Düzce Sıcaklık 42 Derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu, mağnezyumlu, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, cilt ve kadın hastalıkları
  BURSA
  Adı Vakıfbahçe ve Bademli bahçe Suları Mevkii Bursa Sıcaklık 36-37 derece Özelliği Bikarbonatlı, kalsiyumlu, mağnezyumlu, sülfatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, polinefrit, romatoit, artrit, siyatik, artroz, yorgunluk ve nekahat halleri, gut, kemik kırıkları, ekzema, astım ve kadın hastalıkları. Adı Eski Kaplıca Mevkii Bursa Sıcaklık 45 derece Özelliği Kalsiyum, sodyum, bikarbonatlı, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, romatoit, artrit, siyatik, artroz, yorgunluk ve kemik, ekzema, astım, kadın hastalıkları. Adı Karamustafa Kaplıcası Mevkii Bursa Sıcaklık 58 derece Özelliği Bikarbonatlı, sodyum, sülfat, radonlu. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, romatoit, artrit, artroz, yorgunluk, gut, kemik, astım, allerjik hastalıklar ve kadın hastalıkları. Adı Kaynarca ve Yeni Kaplıca Mevkii Bursa Sıcaklık 77 derece Özelliği Bikarbonatlu, Sodyumlu, sülfatlı, kalsiyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Dermatozlar, romatizma, romatoit, artrit, artroz, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları. Adı Kükürtlü Kaplıcası Mevkii Bursa Sıcaklık 78 derece Özelliği Bikarbonatlı, kalsiyumlu, mağnezyumlu, sülfatlı, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, polinefrit, romatoit, artrit, artrot, gut, kemik kırıkları, ekzema, astım, alerji ve kadın hastalıkları. Adı Çitli Maden Suyu Mevkii İnegöl Sıcaklık 14 derece Özelliği Saf sodyum, bikarbonatlı, kalsiyum ve mağnezyumlu Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer ve safra yolları, mide ve solunum. Adı Gemlik Kaplıcası Mevkii Gemlik Sıcaklık 36 derece Özelliği Kalsiyum ve sodyumludur Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, hemipleji, dimağ yorgunluğu, sinir ve kalb hastalıkları. Adı Armutlu Kaplıcası Mevkii Gemlik Sıcaklık 50-70 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, klorlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kan deveranı bozukluğu, kadın hastalıkları Adı Dünbüldek Kaplıcası Mevkii Mustafa Kemal Paşa Sıcaklık 46 derece Özelliği Bikarbonatlı, sodyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit ve nevralji. Adı Oylat Kaplıcası Mevkii İnegöl Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum, sülfat, hidrokarbonat, gözsuyu sülfatlı, hidrojenli, iyotlu, demirlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, nemiplaji, kadın hastalıkları, gözsuyu göz hastalıklarına iyi gelir.
  ÇANAKKALE
  Adı Külcüler Kaplıcası Mevkii Bayramiç Sıcaklık 29-34 derece Özelliği Sodyum, sülfat, kükürtlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Nefrit, nevralji, romatizma, solunum yolları, kadın ve cilt hastalıkları Adı Çan Kaplıcaları Mevkii Çanakkale-Çan Sıcaklık 46 derece Özelliği Sodyum, sülfatlıdır Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları Adı Kestenbolu Kaplıcaları Mevkii Ezine Sıcaklık 67 derece, 2. kaynak ise 47 derecedir. Gözsuyu 21 derece. Özelliği Sodyum klorürlü ve tuzludur. Demir, karbondioksit ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, polinefrit, kadın, gut ve mafsal hastalıkları.

  [/center]
  [/center]


  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.
  avatar
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 35
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default Geri: ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Mesaj tarafından Admin Bir 3/7/2007, 09:32

  ÇANKIRI
  İçmenin Adı Kurşunlu Çavudur Ilıca ve İçmesi Mevkii Çankırı Özelliği 34 derece Sıcaklık Kükürtlü, hidrojenli, sodyumlu ve karbondioksitli. Madensel Durumu İçme kürleri ile safra yolları ve sarılık, pankreas ve kan, şeker üzerinde etkilidir. Migren, iştahsızlık, hazımsızlık, kabızlık, yorgunlukları giderir.
  ÇORUM
  Adı Beke Kaplıcası Mevkii Figani Sıcaklık 34-35 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, mağnezyumlu, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji ve kalb hastalıkları, taş düşürücü Adı Tekkeşin maden suyu Mevkii Kargı Sıcaklık 17 derece Özelliği Kalsiyum, bikarbonatlı, magnezyumlu, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide asidini düzenler, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında, karaciğer, sindirim yolları hastalıklarında tavsiye olunur.
  DENİZLİ
  Adı Karahayit Kaplıcası Mevkii Denizli Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizmal, nevralji ve kadın hastalıkları Adı Pamukkale Kaplıcası Mevkii Pamukkale Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji ve kadın hastalıkları Adı Pamukkale Kaplıcası Mevkii Pamukkale Sıcaklık 35 derece Özelliği Kalsiyum karbonatlı, sülfatlı ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kronik iltihablarda, bronşit ve kalb yetersizliklerinde etkilidir. Adı Çizmeli Kaplıcası Mevkii Buldan Yenice Sıcaklık 56 derece Özelliği Sodyum ve kalsiyum sülfatlı ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın ve kalb hastalıkları ile damar sertlikleri için tavsiye olunur. Karaciğer, safra yolları ve bağırsak hastalıkları için içme tedavisi yapılmaktadır. Adı Buldan İçmesi Mevkii Buldan Sıcaklık 17.5 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, karbondioksitli, demirlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer düzenlemesinde çok etkilidir.
  DİYARBAKIR
  Adı Çermik Kaplıcası Mevkii Çermik Sıcaklık 48 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, bromürlü, klorlü, kükürtlü ve hidrojenlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir İltihaplı romatizmalar, nefrit, polinefrit, çocuk felci, kadın hastalıkları.
  ERZİNCAN
  Adı Erzincan Ilıcası Bögert Madensuyu Mevkii Erzincan Sıcaklık 40 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, Magnezyum, klorür ve karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma ve deri hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi için tavsiye olunur.
  ERZURUM
  Adı Ilıcaköy Kaplıcası Mevkii Erzurum Sıcaklık 36 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, demirli, karbonlu ve hidrojenli Hangi Hastalıklara İyi Gelir Beslenme bozukluklarında, romatizma, nevralji, cilt hastalıkları ve deri hastalıklarında etkilidir. Adı Çobandere Çermiği ve (Deli Çermik) Mevkii Köprüköy Sıcaklık 26 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu, karbondioksitli, demirli ve bromürlü. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Düşük tansiyonlarla, romatizma, deri hastalıkları, siyatik, kansızlıktan şikayet edenlere tavsiye olunur. Adı Pasinler Kaplıcası Mevkii Pasinler Sıcaklık 40 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, klorürlü, radonlu ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji ve kadın hastalıkları.
  HAKKARİ
  Adı Zümrüt Kaplıcası Mevkii Beytüşşebap Sıcaklık - Özelliği Bikarbonatlı ve kükürtlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mafsal, romatizma, kalb yetmezliği, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları
  HATAY
  Adı Hatay Kaplıcaları Mevkii Hatay Sıcaklık 30 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, mağnezyumlu, sülfatlı, karbondioksitli ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide ve bağırsak hastalıkları için tavsiye olunur. Adı Reyhanlı Kaplıcası Mevkii Reyhanlı Sıcaklık 35-37 derece Özelliği Kükürtlü, sodyum bikarbonatlı, kalsiyum sülfatlı, bromürlü hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, kadın ve cilt hastalıkları, teneffüs yolları için etkilidir.
  MERSİN (İÇEL)
  Adı Güneysu İçmesi ve Çamur Suyu Mevkii İçel Sıcaklık 37 derece Özelliği Sodyum klorürlü, hidrojenli, kükürtlü Hangi Hastalıklara İyi Gelir Safra yolları, bağırsak bozuklukları, iştahsızlık, romatizma, nefrit
  İSTANBUL
  Adı Tuzla İçmeleri Mevkii Tuzla Sıcaklık 20 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, sülfatlı ve magnezyumlu Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer ve yetersizliği, ikterler, safra yolları, küçük taşları düşürmek ve bağırsak bozukluklarında tavsiye olunur. Adı Yalova Kaplıcaları Mevkii Yalova Sıcaklık Esas kaynak 57 derece Valide Hanım Kurnabaşı 64 derece, gözsuyu 55 derecedir. Özelliği Sodyum sülfatlı, kalsiyumlu, olimetaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, romatoit, kırık-çıkık, mafsal yapışkanlığı kramp tarzında ağrılar, damar tıkanıklıkları, yüksek tansiyon, göz zarlarından şikayetler için tavsiye olunur.
  İZMİR
  Adı Agememnun Kaplıcası Mevkii Balçova Sıcaklık 62 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, klorürlü, kalsiyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, polinefrit, kadın hastalıkları Adı Güzellik Kaplıcası Mevkii Bergama Sıcaklık 36 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, sülfatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi ile deriyi güzelleştirir. Nevrostenikler, dimağ yorgunluğundan şikayet edenlere tavsiye edilir. Adı Paşa Kaplıcası Mevkii Bergama Sıcaklık 43 derece Özelliği Bikarbonatlı, karbondioksitli ve sodyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Metabolizma bozuklukları, gut, diabet, şişmanlık, yaşlılık kadınların çenital organlarının hastalıklarında ve açık yaralara pansuman yapıldığında yumuşatıcı etkisi vardır. Adı Çeşme Kaplıcası Mevkii Çeşme Sıcaklık 62 derece Özelliği Sodyum klorürlü, magnezyumlu Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mafsal şişmesi, romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, küçük rahim iltihabları, adenit, felç ve raşitizm. Gut hastalarına da tavsiye olunur. Adı Reisdere Şifne İçme Kaplıcası - Çamursuyu Mevkii Çeşme Sıcaklık Kaplıca suyu 38, mide suyu 20, şifne çamuru 19-25, şifne büyük içmeler 24, şifne ılıca 42 derecedir. Özelliği Şine ya da bükük içme sodyum klorür, magnezyumlu, küçük içme; klorlu, sodyumlu ve magnezyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide ve bağırsak bozuklukları, romatizma, uyuz, deri hastalıkları, raşitizm, gıda bozukluğu hastalıkları için etkilidir. Adı Malgaca İçmesi Mevkii Urla Sıcaklık 22 derece Özelliği Sodyum klorürlüdür Hangi Hastalıklara İyi Gelir Bağırsak enfeksiyonları, karaciğer ve safra yolları.
  KARS
  Adı Karauğanlı İçmesi Mevkii Kars Sıcaklık 9 derece Özelliği Bikarbonatlı, kalsiyumlu ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide hastalıklarında diüretik etkisi vardır.
  KAYSERİ
  Adı Bayramhacı Kaplıcası Mevkii Kayseri Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, klorürlü, sodyumlu, karbondioksitlidir Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, gut, dolaşım sistemi, karaciğer, safra kesesi, bronşit, süt yolları hastalıklarında etkilidir. Adı Boğazköprü İçmesi Mevkii Kayseri Sıcaklık 19 derece Özelliği Karbon gazoz, bikarbonatlı. Sodyum klorludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra yolları, 20 günde 3-4 bardak günde içmekle tedavi olunur. Bu tedavi 20'şer gün olmak üzere iki defa tekrarlanır. Adı Tekgöz Kaplıcası Mevkii Kayseri Sıcaklık 4 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlıdır Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kırık-çıkık, mafsal tutukluğu, yarım felçler, kadın hastalıkları. Adı Dutluk İçmesi Mevkii Yeşilhisar Sıcaklık 19,5 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, magnezyum, bromürlü ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer ve safra yolları, sindirim yetersizliği, mide ve bağırsak uyarılmasında etkilidir.

  __________________


  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.
  avatar
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 35
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default Geri: ŞİFALI SULAR (KAPLICA ve İÇMELER)FAYDALI OLDUKLARI HASTALIKL

  Mesaj tarafından Admin Bir 3/7/2007, 09:32

  KIRŞEHİR
  İçmenin Adı Bulamaçlı Kaplıcası Mevkii Çiçekdağ Özelliği 43 derece Sıcaklık Kalsiyumlu, arsenikli, sodyum klorürlü, bikarbonatlı, karbondioksitli ve radonludur. Madensel Durumu Karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsak hastalıklarında etkilidir. Adı Mahmutlu Kaplıcası Mevkii Çiçekdağ Sıcaklık 63 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum sülfatlı, karbondioksitli ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra yolları, romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları Adı Terme Kaplıcası Mevkii Terme Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, sodyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizmal hastalıkla, omurilik ve eklem kireçlenmesi, nevralji, asabi yorgunluklar, kadın ve kalb hastalıkları için çok etkilidir. Adı Ilgın Kaplıcası Mevkii Ilgın Sıcaklık 42 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sodyumlu, karbondioksitli ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, cilt ve kadın hastalıkları için tavsiye olunur. Adı Kızılsinler Kaplıcası Mevkii Ilıcaköy Sıcaklık 25-43 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, sülfatlı oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Çocuk felci, hemiplejilerle, çıkıktan sonra bacakların kuvvetlenmesine, cilt ve kadın hastalıklarında, romatizma göz hastalığında tavsiye olunur.
  KÜTAHYA
  Adı Yoncalı Kaplıcası Mevkii Kütahya Sıcaklık 39-42.2 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sülfatlı, mağnezyumlu, klorürlü, Oksitli ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, deri ve kadın hastalıkları, gıda bozukluğu, gut ve aşırı şişmanlık için tavsiye olunur. Adı Murat Dağı Kaplıcaları Mevkii Gediz Sıcaklık 41 derece Özelliği - Hangi Hastalıklara İyi Gelir İdrar yolları iltihabı, taşların düşürülmesi, karaciğer, romatizma, nevralji, nefrit, sinir, kadın hastalıkları. Adı Eynal Kaplıcası Mevkii Simav Sıcaklık 43-83 derece Özelliği Kalsiyumlu, sodyumlu ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kaplıca bir çok kaynaktan ibarettir. Her çeşit romatizma, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları için çok etkilidir. Adı Göbel Kaplıcası Mevkii Tavşanlı Sıcaklık 32.8 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Çocuk felci, kırık-çıkık, romatizma ve nevraljilerde etkilidir.
  MALATYA
  Adı Balaban İçmesi Mevkii Darende Sıcaklık 13 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, magnezyumludur Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kabızlık, şeker, safra yolları, böbrek, taş, kum düşürmede tavsiye edilir. Adı İşpendere İçmesi Mevkii Aşağı İspendere Sıcaklık 29 derece Özelliği Sodyumlu, kalsiyum bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, karaciğer, safra yolları, bağırsak hastalıkları için tercih olunur.
  MANİSA
  Adı Emir Kaplıcası Mevkii Selendi Sıcaklık 54 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitli Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, hareket noksanlıklarında tavsiye edilir. Adı Kurşunlu Kaplıcası ve İçmesi Mevkii Salihli Sıcaklık 39.5-71.5 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, nefrit, solunum yolları, cilt hastalıkları için. Adı Sarı Kaplıcaları Mevkii Salihli Sıcaklık 51.5 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyum, hidrojenli, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, cilt ve solunum yolları ile kadın hastalıklarında etkilidir. Adı Urganlı Kaplıcası Mevkii Turgutlu Sıcaklık 50-70 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları.
  KAHRAMANMARAŞ
  Adı Cala İçmeleri Mevkii Kahramanmaraş Sıcaklık 14 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, karbondioksitli, demirli ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, romatizma, safra kesesi, mide ve bronşit hastalarına tavsiye olunur.
  MARDİN
  Adı Germiab Ilıcası Mevkii Mardin Sıcaklık 61.5 derece Özelliği Kükürtlü, kalsiyum sülfatlı, magnezyumlu, hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, kadın ve cilt hastalarında tavsiye edilir.
  MUĞLA
  Adı Karaada Ilıcası Mevkii Bodrum Sıcaklık 33 derece Özelliği Sodyum klorürlü, az miktarda florürlü ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, mafsal ağrıları, nefrit, kırıklar ve kronik jinekolojik rahatsızlıklar için tavsiye olunur. Adı Gebeler Ilıcası Mevkii Fethiye Sıcaklık 35.5-36.5 derece Özelliği Sodyum klorürlü sülfatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Bağırsak bozukluklarında müshildir. Kalb romatizması, nefrit, polinefrit, deri ve kadın hastalıkları için önerilir Adı Sultaniye İçme Kaplıcası Mevkii Beyceğiz Sıcaklık 31.5-41.9 derece Özelliği Sodyum klorürlü, hidrojen sülfürlü ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Ruhi yorgunluk, romatizma, nevralji, nefrit, cilt ve kadın hastalıkları için tavsiye edilir. Adı Bözük Kaplıcası Mevkii Yatağan Sıcaklık 37 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra kesesi, metabolizma, mide ve sindirim rahatsızlıklarında hastalara tavsiyeye değer.
  NEVŞEHİR
  Adı Kozaklı Kaplıcası Mevkii Nevşehir Sıcaklık 27-43 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, kalsiyumlu ve en az miktarda florürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları için önerilir.
  NİĞDE
  Adı Kemerhisar İçmesi Mevkii Bor Sıcaklık 16 derece Özelliği Sodyumlu, magnezyumlu, kalsiyumlu, klorürlü ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide bağırsak, safra kesesi, idrar yolları hastalıklarında tavsiye olunur. Adı Çiftehan Kaplıcası Mevkii Niğde Sıcaklık 25 derece Özelliği Sodyum sülfatlı, kalsiyum klorürlü, radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit ve kadın hastalıklarında etkilidir.
  ORDU
  Adı Sarmaşık Kaplıcaları Mevkii Bolaman Sıcaklık 47.5 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, klorürlü ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, cilt hastalıkları için tavsiye edilir.
  RİZE
  Adı Andon İçmesi Mevkii Rize Sıcaklık 10 derece Özelliği Kalsiyum sülfat, kalsiyum, sodyum, magnezyum, karbondioksit, demir ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak, sarılık.
  TOKAT
  Adı Sulusaray Kaplıcası Mevkii Tokat Sıcaklık 50 derece Özelliği Sodyum klorürlü, sülfatlı ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, cilt hastalıklarına önerilir.
  VAN
  Adı Basnabdal Ilıcası Mevkii Erciş Sıcaklık 66 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, bromürlü, hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma ve çeşitli sistemlerde meydana gelen kronik iltihablara iyidir.
  YOZGAT
  Adı Tezelli Kaplıcası Mevkii Sarıkaya Sıcaklık 47 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sodyum klorürlü, radonlu, demirli oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın hastalıkları için önemle tavsiye olunmaktadır. Adı Köhne Kaplıcası Mevkii Sorgun Sıcaklık 61 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum sülfatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Üstü solunum yolları ve iç salgı sistemi üzerinde uyarıcı etki yapmaktadır. Adı Yerköy Kaplıcası Mevkii Yozgat Sıcaklık 44 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Her çeşit romatizma, nefrit, polinefrit ve kadın hastalıkları için şifadır


  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.

   Forum Saati 1/17/2019, 22:53