Matematik Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Matematik Forum

Paylasımın Dogru Adresi


  "2007/8 Sonbahar-Kış Trendleri"

  Admin
  Admin
  Co-Administrator
  Co-Administrator

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1585
  Yaş : 38
  Points : 18
  Kayıt tarihi : 06/02/07

  Character sheet
  Admin:

  default "2007/8 Sonbahar-Kış Trendleri"

  Mesaj tarafından Admin 3/7/2007, 09:33

  2006/7 sonbahar-kış modasında neler yok ki? Yıpranmış antik kumaşlar, ahşap aksesuarşar, koyu morlar, romantik pembeler, sonbahar yeşilleri, griler, fütüristik çizgiler ve daha neler neler...

  "2007/8 Sonbahar-Kış Trendleri" 22mt231
  Moda Türkiye projesinin trend analisti ve Milano temsilcisi Asuman Samyeli, 2007 Sonbahar-Kış sezonunu şekillendirecek akımları, 2 ana başlık altında sizler için derledi.

  Saklı ve gizemli
  Ruhun ve bedenin ihtiyacı olan sakinliği arayan romantik konseptimiz, romanlarda hayal edilen gizli ve gizemli bahçelerden esinleniyor. "Gizli bahçelerde kaybolmak ve modada kendini bulmak". Eskimeye yüz tutmuş duygular ve romantizmin tüm etkilerini kumaşlarda ve malzemelerde oldukça etkili olarak göreceğiz. Yıpranmış antik kumaşlar, deri ve aksesuar tasarımlarında göreceğimiz ahşap dokusu, bu grubun en önemli özelliklerinden. Antik, zamanla solmuş, romantik pembe, sonbahar ormanı yeşili ve ağaç yaprağı tonları, yabani bitki ve çiçeklerden esinlenen motif ve renkler, İngiliz kültürüne ait bahçelerdeki farklı kuş türleri ve renklerininin kumaşlara yansıdığını; aşırı elegant ve doğal arasında bir stilin nasıl harmanlandığını göreceğiz. Antik ve doğal olmasına rağmen; günümüze ait modern prens ve prenses imajları yaratacak olan bu grubu, yumuşak ve rahat bir stil olarak hayalimizde canlandırabiliriz . Çiçek ve gizli bahçelerden gelen bu desenleri collant çorap desenleri olarak görebilir, beraberinde romantik elbise kesimleri hayal edebilir ve tüm bu hayali çok doğal malzemelerden oluşan el yapımı/spontane tasarımlar diyebileceğimiz takı ve aksesuarlar ile süslenebilir. Eskitilmiş kadifeler antik havayı yansıtan en önemli kumaş tiplerini olurturacaklar. Romantik renk ve kumaş karışımlarından oluşan bu grupta, çok renkli tüvitlerin, çok hafif şifonlar ile birleştirildiğini göreceğiz. Daha çok romantik eteklerden oluştuğunu varsaydığımız bu grubun içinde, çorap görünümlü çok dar olan pantolonlar ile romantik ve farklı örgülerden oluşan trikolar bulunuyor. İç çamaşırlarda kullanılan hafif ve romantik kumaşlar ile giysiler kombinleniyor. Hatta şifon ve transparant olan kumaşları çok katlı kullanılarak, romantizmin en abartılı imajları yakalanmaya çalışılıyor.

  Entrikalar
  40'lı yılların gerilim filmlerinden, 2000'li yılların fütüristik filmlerine kadar şık/zarif, ancak bir o kadar şüpheli bir moda imajı yaratan bu konseptimizde, renkler oldukça koyu ve dikkat çekici. Parlak gece mavisi ve yakan ruj kırmızısınin yarattığı entrikalar konseptimizin çıkış noktası ise kara film nostaljisi.

  Modern şehir ve geleceğin yansıtıldığı mekanik gri tonları, iş ortamları ve yarattığı ciddi fakat bir o kadar da seksi bir stil. Mimarisi fütüristik olan binalar, strüktürel yüzey ve ortamlar, dikkat çekici olmaya çalışan ancak ciddi ve çok net bir çizgi ve stili takip eden kişilere yönelik bir konsept Entrikalar konsepti.

  Ekstrem dekolte ve kesimler, tek parça olarak düşünülen elbise ofis giyim tarzı. Trenç ceket tarzının modifiye edilerek ciddi ve seksi bir elbise şeklinde sunumu, dar ve düz etekler üzerine çok sert hatlari olan keskin ceketler ve kabanlar, şık jean kumaşlarının yarattığı feminenlik veya erkeksilik bu konseptin önemli özelliklerini meydana getirmekte. YSL'nin güvenilir ve elegant stili, Yohji Yamamoto’nun ekstrem kesimleri ve renkleri, Alexander McQueen’in teatral, karşı konulmaz ve güçlü imajını bu gruba örnek olarak değerlendirebilirz.

  Alt gruplar olarak, dar kesimlerin üzerine kombine edilen geniş omuzlu ceket ve kabanları, yeni /fütüristik efektleri ile Osmanlı kumaş çeşitlemelerini genel biçim ve stile örnek olarak gösterebilirz. Alt grubun dar, üst grupların geniş düşünüldüğü bu stile, XXS-XXL stili diyebiliriz.

  Romantik kesimli manto ve kabanlarda kol kesimlerinin dirseklerde sınırlandığını ve 1800'lü yıllardaki kol manşetlerindeki büzgü esprisini, 07/08 Sonbahar - Kış'ında tekrar göreceğiz. Eğlenceli, fantazi ve romantik olan, pastel renkler ile süslenecek olan bu konsepte örnek olarak verebileceğimiz marka isimleri ise söyle; Paul&Joe (Fransa), Blu Marine(İtalya), Anna Molinari (İtalya), Bora Aksu (Londra-Türk Designer) vs.

  Bu grubun içinde oğallığın derinliğini vurgulayan, içgüdüsel duygu ve imajlardan etkilenen ekstrem konseptin daha geliştiğini göreceğiz. Sonbahar yağmurlarını düşünen ve yaşamak isteyenler için keşfedilen 'su geçirmez tüvitler', gelecek sezon gündemde olacak. Anvelop ceketler, büyük beden, iri desenli kazak ve hırkalar ve alt grup olarak, bazen romantik, bazen erkeksi, bazense sigaret pantolonlar kombinlenecek. Tabii ki, stilimizden bir şeyler dahil ederek; örneğin 'el yapımı' aksesuarlarımız, bu genel stil arayışımızda tamamlayıcı unsur olacak.

  Korse formları ile elde edilen dar kesimli etek, ceket ve elbiseleri, kendini güçlü hisseden kadının tercih ettiği erkeksi kumaş ve renkleri, aksesuarlardaki güçlü detayları göreceğiz. Farklılığı ve mükemmelliği simgeleyen aksesuarları sık sık karşımıza çıkacak.

  Mistik ve çekici olan, hatta 'Aşk Zamanı' (In the Mood for Love) filminden etkilenen çok zarif bir stile de yer verecek olan Entrikalar konseptinde, ünlü film karakterlerinin modaya nasıl yansıdığını açıkça görebileceğiz. Karşı konulmaz, çekici ruj kırmızısı, gizemli ve çok parlak gece mavisi, mimari ve modern fütüristik şehir grisi, şarap bordosu, morun koyu ve en karşı konulmaz tonu, konseptimizin renk sınırlarını ve tarzını oluşturuyor.

  İki konseptte açıklamaya çalıştığımız 2007-08 Sonbahar-Kış trendlerinin şekillendirilmesini, tabii ki sizlerin özgür ve profesyonel değerlendirmesine bırakmayı tercih ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

  __________________


  _________________
  Ölüm Bile Tanımaz Oldu Bizi Sevgili..

  DOSTLAR BUNU UNUTMAYINKİ KURTULUŞU CEHALETTE ARIYANLAR CEHALET DENİZİNDE BOĞULMAYA MAHKUMDURLAR.CEHALETİ YENMEDEN KURTULUŞA ULAŞMAK İMKANSIZDIR.
  EĞİTİM ŞART.

   Forum Saati 7/31/2021, 01:21